O Dniach Skupienia

Zaproszenie

Franciszkańskie Dni Skupienia (FDS), na które cię zapraszamy mają za zadanie stworzyć możliwość działania Pana Boga w twoim życiu. Oczywiście Bóg jest obecny zawsze i wszędzie, ale są miejsca i czasy Jego szczególnej obecności i takim czasem są również Dni Skupienia w Niepokalanowie Lasku. Jest to miejsce będące własnością Niepokalanej i wszelkie dobro, które się tu dokonuje przychodzi za Jej przyczyną.

Być otwartym na Łaskę Bożą

Otwartość na działanie Boże jest konieczna by przyjąć to, co nam przygotował Bóg. Nie chodzi o jakieś szczególne wzruszenia, ale o twoją decyzję, by się do Niego zbliżyć. Pomyśl, kto jest bardziej otwarty na Jego Łaskę, ktoś, kto podczas Mszy św. stoi przed kościołem i rozmawia, czy ktoś, kto wszedł do środka i usiadł najbliżej jak się dało. Tu przypomina się wydarzenie z Ewangelii, gdzie czterech ludzi niosło paralityka. Ich otwartość wyraziła się w tym, że rozebrali dach nad Jezusem i tą drogą spuścili przed Niego osobę, którą nieśli. Twoim otwarciem może być więc już sam fakt przyjazdu na FDS.

Kto może przyjechać na Dni Skupienia?

Nie chcemy stawiać przeszkód nikomu, mogą przyjechać i młodzi i starsi. Tematy i sposób ich przekazania staramy się jednak dostosować do ludzi młodych w wieku licealnym oraz studenckim. Jeśli więc czujesz się młodo, Dni Skupienia są dla ciebie.

Goście na Dniach Skupienia

Są nimi przeróżni ludzie, których łączy jedno: doświadczenie Bożego działania i Bożej miłości, którym chcą dzielić się z innymi.

Tematyka

To, o czym mówimy na konkretnych Dniach Skupienia wynika, jak wierzymy, z natchnień Ducha Świętego. Zwykle w modlitwie, obowiązkach i przy pracy przychodzą nam myśli, które z czasem układają się w całość. Później okazuje się, że ci, którzy przyjechali, potrzebowali usłyszeć właśnie o tym.

Temat Dni Skupienia ostatecznie klaruje się na tydzień przed DS i umieszczamy go w aktualnościach jak też w rozsyłanym newsletterze.

Podczas każdych FDS chętni mają możliwość zapoznania się Rycerstwem Niepokalanej i zawierzenia swojego życia Matce Bożej.

Noclegi, wyżywienie i koszty

Dni Skupienia odbywają się w domu rekolekcyjnym w Niepokalanowie Lasku (patrz kontakt). Do dyspozycji mamy pokoje dwu, trzy, czteroosobowe i większe. Kto gdzie trafi zależy od kolejności przyjazdu. Osoby pracujące w recepcji mają za zadanie wskazać numer pokoju i tylko w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zarezerwowania pokoju tylko dla jednej osoby. Małżeństwa mieszkają zawsze razem, również, gdy przyjeżdżają z małymi dziećmi. Każdy z uczestników powinien zabrać ze sobą śpiwór, ale można też za dopłatą (7zł) wynająć pościel. Zapewniamy pełne wyżywienie od kolacji w piątek do obiadu w Niedzielę. Ze względu na niską cenę, w tym roku to 75 zł. od osoby, obiady składają się z jednego dania, ale bez obawy, nikt nigdy na DS nie chodził głodny. Zapewniamy też kawę, herbatę i coś słodkiego w naszej rekreacji.

Zgłoszenia

Na DS można zapisać się tylko poprzez formularz na stronie internetowej. W wyjątkowych sytuacjach, jedna osoba może zgłosić całą grupę. Z zasady wymagamy, by każdy sam podjął decyzję i wykonał ten podstawowy krok, jakim jest zapisanie się na DS. Wiąże się to z odpowiedzialnością wobec wymagań stawianych przez organizatorów.

Link do formularza

Comments are closed.