Ojciec Grzegorz Bartosik gościem grudniowych Dni Skupienia. Zapisz się!

Trwając w cyklu spotkań poświęconych Darom Ducha Świętego tym razem pochylimy się nad darem „RADY”. Zapisz się tutaj – Dni Skupienia już 8-10 grudnia!

„Rada jest darem dodającym sił przy podejmowaniu decyzji w Duchu Świętym w praktycznych sytuacjach życiowych. Sprawia on, że dusza działająca pod jego wpływem odróżnia natychmiast i jak gdyby instynktownie, co należy czynić a czego nie należy, czy to chodzi o własne postępowanie czy też o kierowanie innymi”.

Grudniowe Dni Skupienia rozpoczynamy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, i tym kierowaliśmy się wyborem gościa na sobotnie popołudnie.

A sobotnim gościem O. Grzegorz Bartosik – dyrektor „Kolbianum” (specjalność mariologii na Wydziale Teologicznym UKSW). O. Grzegorz został poproszony o wyjaśnienie nam, czym jest dogmat o Niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny i jaką rolę powinien odgrywać w naszym życiu.
Poznając św. Maksymiliana możemy widzieć wielkie owoce działania w cieniu tego dogmatu. Czy podobnych owoców możemy spodziewać się również w naszym życiu? – zapytamy o to naszego gościa.

Comments are closed.